Kurs na licencję detektywa, Kurs Detektywistyczny - najwięcej licencji w Warszawie

Kurs na licencję detektywa, Kurs Detektywistyczny - najwięcej licencji detektywa w Warszawie 

W dwa lata od wprowadzenia deregulacji w zawodzie prywatnego detektywa, w dalszym ciągu są prowadzone nabory na kursy detektywistyczne. po których bez żadnych egzaminów można uzyskać licencję i zgodnie z prawem wykonywać czynności detektywistyczne.

Czy warto nadal kończyć kurs na detektywa? Odpowiedź na to pytanie jest bardzo trudna. Wielokrotnie ja i agencja detektywistyczna dla której pracuję otrzymujemy zapytania o zatrudnienie w charakterze detektywa. Wynika z tego, że rynek jest nasycony. 

Przez te dwa lata wiele biur detektywistycznych głównie w Warszawie zakończyło swoją działalność gdyż koszty prowadzenia działalności detektywistycznej były wyższe niż przychody z małej ilości zleceń. Wiem także z autopsji, że w tej branży kiedyś trudno było się wybić osobom bez doświadczenia a teraz gdy detektywów jest mnóstwo to tym bardziej jest trudniej.

Także w małym miejscowościach nie utrzymały się nowe agencje detektywistyczne bo niestety w takich miastach jest za mało klientów z zasobnym portfelem mogących pokryć koszty usługi detektywistycznej. Wiele agencji detektywistycznych z małych miast ruszyło z ofertą na Warszawę ale wiadomo, że to się nie sprawdza. Tłumaczyć nie trzeba.

Podsumowując: robienie licencji detektywistycznej na chwilę obecną może być ryzykownym krokiem. Ofert pracy nie ma albo jest ich znikoma ilość a zakładanie działalności wiąże się z kosztami.


Detektyw Krzysztof Matyszczak
Licencja Prywatnego Detektywa od 2006r


502 492 132 

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Damian Petrow Detektyw kontakt do Petrov Detektyw - ludzie szukają kontaktu do Detektywa Petrowa. :)

Stary artykuł: Detektywi o zdradach - Detektyw Krzysztof M.

Ile kosztuje dzien pracy agencji detektywistycznej, Cennik usług detektywistycznych, Stawki pracy detektywa.