Kontrola pracownika na zwolnieniu lekarskim/Weryfikacja/Kontrola zwolnień lekarskich - Detektywi sprawdzają co pracownik robi podczas choroby

Kontrola pracownika na zwolnieniu lekarskim/Weryfikacja/Kontrola zwolnień lekarskich - Detektywi sprawdzają co pracownik robi podczas choroby

Wiadomą kwestią jest fakt, że na zwolnieniu lekarskim nie można pracować. Mimo zakazu, wielu pracowników wykorzystuje zwolnienie aby dorobić do budżetu domowego. Traci na tym pracodawca. Dlatego też, agencje detektywistyczne mają w zakresie swoich usług detektywistycznych weryfikację pracowników na zwolnieniach. 

W swojej prawie już dziesięcioletniej "karierze detektywistycznej" wielokrotnie przyłapywałem pracowników "ciężko chorujących" na np: prywatnym wykańczaniu mieszkania. 

Często też detektywi pomagają klientom zweryfikować przypadki tzw. wymuszonych wypadków przy pracy. Zdarza się, że pracownik specjalnie doznaje uszczerbku na zdrowiu (popularne są urazy kręgosłupa, których przecież nie widać a jednak bolą :) ) Takie sytuacje powodują odpowiedzialność finansową u pracodawcy. Pamiętam, jak w 2006 roku, po spisaniu protokołu powypadkowego u pracownika, który notabene "ciężko połamany" leżał w łóżku witając się ze śmiercią po około pół godziny wyszedł z mieszkania z ciężką torbą przewieszoną przez ramię i pojechał dokańczać rozpoczęty remont. Jak zakończyła się sprawa dla mojego klienta? Pewnie się domyślacie. A pragnę dodać, że pracownik miał mocne dokumenty lekarskie.

O odpowiedzialności prawnej w zakresie pracy na zwolnieniu można poczytać tutaj:

http://serwisy.gazetaprawna.pl/praca-i-kariera/artykuly/922465,praca-na-zwolnieniu-lekarskim-zasilek-chorobowy.html


Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Damian Petrow Detektyw kontakt do Petrov Detektyw - ludzie szukają kontaktu do Detektywa Petrowa. :)

Stary artykuł: Detektywi o zdradach - Detektyw Krzysztof M.

Ile kosztuje dzien pracy agencji detektywistycznej, Cennik usług detektywistycznych, Stawki pracy detektywa.