Odpowiedź na komentarz pod wywiadem z detektywem - Gazeta Śledcza usuwa, więc wklejam tutaj


Jakiś czas tematu ukazał się wywiad ze mną w Gazecie Śledczej: Pod artykułem pojawił się komentarz osoby o danych Krzysztof Pyka - jak wskazuje google: detektyw/właściciel agencji detektywistycznej z Wrocławia. 

Na komentarz odpowiadałem kilka razy ale za każdym razem był kasowany przez gazetę. 
Więc umieszczam screan  tutaj (kliknij aby powiększyć) :


Strona internetowa w/w biura detektywistycznego oraz prowadzonego przez nich sklepu detektywistycznego, wskazuje, że zakres ich usług to windykacja oraz sprawdzanie podsłuchów.

Detektyw uważa, że:

"Wbrew powszechnemu przekonaniu detektyw rzadko prowadzi swoje działania śledząc ludzi. W każdym razie powinien to robić rzadko – dlaczego? Dlatego, że TO JEST NAJDROŻSZA MOZLIWA FORMA PRACY. Zdajemy sobie sprawę z tego, że na rynku funkcjonuje niestety wiele agencji które zwyczajnie naciągają klientów bazując na ich niewiedzy, skoro większość osób jest przekonanych, że zlecenie polega na śledzeniu i sporządzeniu raportu z jego wyników, to idąc po „najmniejsze linii oporu” wielu pseudo fachowców samotnie lub parami śledzi wskazane osoby, nie wiadomo po co ... rezultaty są żałosne i kompromitują zawód, nie da się śledzić nikogo bez:

- odpowiedniej obsady, nie można śledzić samochodu jednym samochodem, nie można za kimś iść nie gubiąc go i dając się zauważyć w mniej niż trzy osoby,inaczej wykonane raporty są w 90% przypadków zwykłą makulaturą"
(Źródło: http://sklep.detektywistyczny.com.pl/content/category/8-uslugi-detektywistyczne)

Wynika  z powyższego, że od 2006 (rok wydania licencji prywatnego detektywa) wykonując rocznie  około 100-140 zleceń detektywistycznych polegających na obserwacji (głównie śledząc "z auta" i także pieszo jako jedna osoba lub w dwie osoby) jestem pseudo fachowcem. Nie dziwi mnie takie podejście do tematu, bo wielu detektywów po prostu nie potrafi dokonywać obserwacji lub im sie nie chce. Tutaj trzeba dopiero wykazać sie kreatywnością detektywistyczną i cierpliwością - ale cóż być może się nie znam :) :) :)


Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Damian Petrow Detektyw kontakt do Petrov Detektyw - ludzie szukają kontaktu do Detektywa Petrowa. :)

Stary artykuł: Detektywi o zdradach - Detektyw Krzysztof M.

Ile kosztuje dzien pracy agencji detektywistycznej, Cennik usług detektywistycznych, Stawki pracy detektywa.