Sąd: podsłuchiwanie męża to przestępstwo - moja zdanie na temat wyroku bo media straszą a nie rzetelnie informują.

"Sąd: podsłuchiwanie męża to przestępstwo" - moja zdanie na temat wyroku bo media straszą a nie rzetelnie informują.

      W internecie pojawił się artykuł opisujący wyrok sądu w sprawie dotyczącej podsłuchiwania męża przez żonę. Dzięki temu uzyskała dowody na zdradę, które wykorzystała w postępowaniu rozwodowym. 


        Pełny tekst orzeczenia: https://www.saos.org.pl/judgments/242653

         Dostałem już jeden telefon od przestraszonej klientki, która używa podsłuchu do udowodnienia, że mąż ją zdradza, że może zostać też skazana. 

        Pragnę wyjaśnić, że zgodnie z wydanym wyrokiem, Sąd  w tym wypadku umorzył warunkowo postępowanie na okres próby co oznacza, że oskarżona nie została skazana, mimo, że uznano ją za sprawcę zarzucanego czynu. 

        Przekładając powyższe na język potoczny można powiedzieć, że warunkowe umorzenie 
 jest swoistą szansą. Państwo mówi - skoro jesteś niekarany i dobrze rokujesz na przyszłość - damy ci szansę, umorzymy postępowanie przeciwko tobie na próbę. Po pomyślnym zakończeniu próby umorzenie warunkowe przekształca się w umorzenie ostateczne. Udzielając porad prawnych adwokaci najczęściej spotykają się z pytaniem czy przy warunkowym umorzeniu sprawca jest osobą karaną, skazaną? Odpowiedź brzmi nie. warunkowe umorzenie pozwala zachować czyste konto i czystą kartę karną. (źródło: https://www.zakiewicz-adwokaci.pl/a,9,warunkowe-umorzenie-postepowania-karnego.html)

       Zatem w Krajowym Rejestrze Karnym znajduje się wpis co do osoby, wobec której warunkowo umorzono postępowanie, jednakże nie jest to tożsame z wpisem o skazaniu tej osoby. Wpis nie jest wpisem do kartoteki osób skazanych. W świetle prawa taka osoba pozostaje osobą niekaraną i w razie potrzeby może uzyskać z Krajowego Rejestru Karnego zaświadczenie o swojej niekaralności. Jakakolwiek wzmianka o postępowaniu karnym zakończonym jego warunkowym umorzeniem, ulega wykreśleniu po upływie 6 miesięcy od zakończenia okresu próby, wynoszącego od 1 roku do 2 lat (o ile w tym czasie nie dojdzie do podjęcia warunkowo umorzonego postępowania, wskutek ponownego naruszenia przez sprawcę porządku prawnego, źródło: https://www.zakiewicz-adwokaci.pl/a,9,warunkowe-umorzenie-postepowania-karnego.html)

     Pomijając powyższe warto zauważyć, że Sąd stwierdził: "powinna ona poprzestać na sprawozdaniu uzyskanym z biura detektywistycznego" - czyli potwierdza się to co zawsze powtarzam klientom - jeśli materiał detektywa wykazuje zdradę, to nie ma sensu dostarczać do sądu kolejnego materiału z podsłuchu, co nie oznacza, że nie ma sensu podsłuchiwać, jeśli ktoś ma takie usilne pragnienia. 

        Krzysztof Matyszczak
www.prywatnydetektyw.waw.pl
             502 492 132          


        

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Damian Petrow Detektyw kontakt do Petrov Detektyw - ludzie szukają kontaktu do Detektywa Petrowa. :)

Stary artykuł: Detektywi o zdradach - Detektyw Krzysztof M.

Ile kosztuje dzien pracy agencji detektywistycznej, Cennik usług detektywistycznych, Stawki pracy detektywa.