Detektyw w Sądzie, zeznania detektywa, Detektyw zeznaje w sądzie - kilka informacji.

Detektyw w Sądzie, zeznania detektywa, Detektyw zeznaje w sądzie - kilka cennych informacji.

Ten post nie będzie o tym, czy Detektyw może czy musi zeznawać w Sądzie oraz o tajemnicy Detektywa, itd.

Tym postem chce jeszcze raz wspomnieć o nieuczciwych praktykach wielu agencji detektywistycznych w Warszawie.

Na czym one polegają? Otóż, w wielu agencjach sprawę detektywistyczną wykonuje osoba (często dalej bez licencji). Zakładam, że stara się  wykonać zlecenie rzetelnie. Z takiej obserwacji są zdjęcia i wiedza, gdzie ktoś przebywał i co robił. Następnie w raporcie detektywistycznym nie ma kto zlecenie realnie wykonywał. Najczęściej jest podpis właściciela biura detektywistycznego. 

Czym to grozi? W przypadku wezwania właściciela agencji na świadka do sądu, może się okazać, że takowy świadek nie będzie znał szczegółów zlecenia. Z opowieści wiem, którym firmom detektywistycznym z Warszawy to się zdarzało i nadal zdarza. Jeden detektyw nawet nie wiedział w której dzielnicy była prowadzona obserwacja a przecież podpisał się pod zleceniem.

W dalszym ciągu, wiele agencji detektywistycznych w swoich umowach ma zapisy, w których oświadczają, że dane osób wykonujących zlecenie detektywistyczne są tajne i klient biura detektywistycznego nie może się tych danych domagać. Ok, rozumiem ochronę danych osobowych - bo tym się wielu właścicieli zasłania ale w tym wypadku, gdy potem na rozprawie twierdzą, że to oni śledzili i robili zdjęcia, to przede wszystkim kłamią czym narażają się na odpowiedzialność karną a pod drugie tracą na tym ich klienci. 

Pamiętajcie, dbajcie o to aby w umowie detektywistycznej był zapis, że w sprawozdaniu detektywistycznym będzie wskazane kto realnie wykonywał zlecenie, czyli śledził i robił zdjęcia. 

Nie dajcie się nabrać na nie podpisywanie umów i płacenia "do ręki" bez pokwitowania. Przecież zależy Wam na pełnoprawnych dowodach a nie na tym aby potem użerać się z agencją detektywistyczną. 

Detektyw Krzysztof Matyszczak - licencje prywatnego detektywa od 2006r
tel 502 492 132, detektyw502492132@gmail.com#DetektywwSadzie, #zeznaniadetektywa, #Detektywzeznajewsadzie

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Damian Petrow Detektyw kontakt do Petrov Detektyw - ludzie szukają kontaktu do Detektywa Petrowa. :)

Stary artykuł: Detektywi o zdradach - Detektyw Krzysztof M.

Ile kosztuje dzien pracy agencji detektywistycznej, Cennik usług detektywistycznych, Stawki pracy detektywa.