Uprowadzenia rodzicielskie Detektyw Warszawa-Agencja Detektywistyczna Warszawa

Uprowadzenia rodzicielskie Detektyw Warszawa-Agencja Detektywistyczna Warszawa

24 października stacja TVN24 przedstawiła reportaż o Sebastianie J, który dopuszczał się uprowadzeń rodzicielskich na zlecenie swoich klientów. 


O w/w pisał także Fakt:. W maju opisywaliśmy walkę jaką toczą ofiary porwań rodzicielskich. Wszystkich skrzywdził Sebastian J., który swoje „usługi” reklamował w internecie. Pod pretekstem pomocy rodzicom porywał dzieci, a na procederze miała zarabiać. 3 lata temu uprowadził też własnego syna - dziś już 11-letniego Kubę. Pozostawał bezkarny, mimo iż w przeciwieństwie do niego, to pani Marta Janiec miała do dziecka pełne prawa.


Dziennikarz TVN24 twierdzi:

"Sebastian J. kilka lat temu miał licencję detektywa, więc "nadal działa w anturażu detektywa, aczkolwiek jego licencja trzy lata temu została zawieszona przez komendanta wojewódzkiego policji". 
- Natomiast on użył takiego fortelu, że jego znajoma, która ma licencję detektywa, założyła firmę detektywistyczną, on został pełnomocnikiem tej firmy i de facto działa w imieniu tej firmy jako detektyw nie mając jednocześnie licencji detektywa - dodał dziennikarz "Superwizjera". 

Podkreślił, że kwestia działalności Sebastiana J. jest znana organom ścigania od kilku lat, ale nikt do tej pory nie chciał zobaczyć obrazu całości. - To nie jest tylko kwestia pomagania w porwaniach rodzicielskich. Jest też wiele innych jego wyroków, czy postępowań karnych, które się pozbierały po drodze. Są postępowania za jazdę po pijanemu, za naruszenie nietykalności cielesnej, za włamanie, za pobicie, groźby. To sprawy jednostkowe rozrzucone w wielu prokuraturach, wielu miastach, ale które jednak, patrząc na to całościowo, powinny budzić niepokój - dodał Socha. 

Co mówi prawo na temat uprowadzeń rodzicielskich:

"Kodeks karny w art. 211 stanowi, iż ten, kto brew woli osoby powołanej do opieki lub nadzoru, uprowadza lub zatrzymuje małoletniego poniżej lat 15 albo osobę nieporadną ze względu na jej stan psychiczny lub fizyczny, podlega karze pozbawienia wolności do lat trzech. Dla osoby małoletniej lub nieporadnej, takie doświadczenie wpływa negatywnie na jej stan emocjonalny i jej przyszłe życie, powoduje brak poczucia bezpieczeństwa i może pozostawić trwały ślad w jej psychice. Dla opiekuna takiej osoby, uprowadzenie to naruszenie jego prawa do sprawowania władzy rodzicielskiej, sprawowania opieki przez m.in. dziadków bądź nauczycielki w szkole.


Gdy pomiędzy rodzicami dziecka powstają konflikty prowadzące do odebrania małoletniego przez jednego z nich, kwestia samego uprowadzenia zatraca charakter wyłącznie kryminalny i staje się przedmiotem rozważań w oparciu o przepisy prawa rodzinnego.

Aby mówić o uprowadzeniu dziecka, rodzic zabierający małoletniego spod opieki drugiego rodzica, musi mieć co najmniej ograniczone prawa rodzicielskie, w stopniu niepozwalającym mu na decydowanie o miejscu pobytu dziecka. Niezwykle rzadko zdarza się, aby sąd, w sytuacji rozwodu czy separacji, przyznawał opiekę rodzicielską na równi obojgu rodzicom. Aby tak się stało, rodzice muszą przedstawić porozumienie o sposobie wykonywania władzy rodzicielskiej, a w sytuacji rozwodu takie porozumienie jest zwykle bardzo trudne do osiągnięcia. Niemniej jednak, takie rozwiązanie jest możliwe i nie można mówić o uprowadzeniu w sytuacji, w której oboje rodzice mają równe prawa decydowania o miejscu pobytu dziecka i jeden z nich postanawia np. zabrać małoletniego na wakacje."


Inny ciekawy artykuł:

Czy ja jako detektyw zajmuję się uprowadzeniami (porwaniami) dzieci?
NIE i nigdy nikt mnie na to nie namówi za żadne pieniądze. Prób klientów w tym temacie było już dużo. I nie obchodzi mnie, że oboje rodziców mają takie same prawa. 

Uważam, że agencja detektywistyczna, która pomaga w uprowadzeniach lub sama na zlecenie porywa dzieci, nie powinna istnieć na rynku detektywistycznym. To są działania nieetyczne a większości nielegalne. 

Moje działania detektywistyczne w kwestii opieki to sprawdzanie jak matka czy ojciec zajmuje się dzieckiem podczas widzeń, gdzie je zabiera, itp. 
Oczywiście, wspólnie z biurem detektywistycznym, z którym współpracuję, działam także w celu zapobieżenia porwaniu a jeśli ono wystąpi, staram się pomóc odnaleźć dziecko - jednak sam odbiór fizyczny dziecka pozostawiam rodzicowi i policji. 

Detektyw Krzysztof Matyszczak
telefon 502 492 132
detektyw502492132@gmail.com


Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Damian Petrow Detektyw kontakt do Petrov Detektyw - ludzie szukają kontaktu do Detektywa Petrowa. :)

Stary artykuł: Detektywi o zdradach - Detektyw Krzysztof M.

Ile kosztuje dzien pracy agencji detektywistycznej, Cennik usług detektywistycznych, Stawki pracy detektywa.