Policja a Detektyw. Kiedy warto zwrócić się do detektywa, a kiedy do policji?

 Policja a Detektyw. Kiedy warto zwrócić się do detektywa, a kiedy do Policji?

W życiu tak bywa, że czasami musimy wesprzeć się organami państwowymi, żeby pomogły nam w naszej sprawie, czy to będzie poszukiwanie osoby zaginionej, czy też ustalenie świadków zdarzenia.

Wpierw warto podkreślić, że jest katalog spraw, gdzie Policja nie pomoże.

- Sprawy Rozwodowe - 

Ten dział jest zarejestrowany dla Prywatnych Detektywów takie sprawy zazwyczaj stanowią 70% wszystkich zleceń Agencji Detektywistycznej. 

Oczywiście, sprawy rozwodowe związane są nie tylko ze zdradą ale także z przemocą domową. W tym wypadku Policji powinna pomóc. Jednak Detektyw może doradzić jak tą przemoc udokumentować tak aby nie opierać się tylko na policyjnych interwencjach. 

- Weryfikacja kontrahenta - 

Policja tego nie zrobi. Tu pomóc mogą Detektywi i czytanie rejestrów firm. Należy pamiętać, że lepiej kogoś sprawdzić za 3-7 tysięcy niż stracić 20 razy tyle 

- Sprawowanie opieki nad dzieckiem -

Detektywi zajmują się szpiegowaniem rodziców. Do tego można zastosować sprzęt detektywistyczny. Policja jedynie może sprawdzić czy nad dzieckiem jest sprawowana opieka, gdy zachodzi podejrzenie, że np: zostało samo w mieszkaniu lub rodzic/opiekun jest pijany.

- Weryfikacje pracownicze -

Twój pracownik pracuje na zwolnieniu? Sprzedaje dane do konkurencji? Policja pomoże jeśli dostarczysz im dowodów. 

- Szukanie dłużników i ich majątków - 

W kwestii dłużników to zdarzyło mi się składać zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa. Prawo ma dwa końce. Są przepisy chroniące wierzycieli ale z drugiej strony są przepisy, które pozwalają im unikać odpowiedzialności. Policja nie będzie się zajmowała szukanie dłużnika lub jego majątku. Mam za sobą wiele spraw umorzonych, bo nie dało się znaleźć dłużnika. 


Czy Prywatni Detektywi współpracują z Policją?

Na to pytanie trudno konkretnie odpowiedzieć.  Policja nie może zdradzać tajemnic prowadzonych spraw, to jedno, a drugie Policjanci boją się współpracować z Prywatnym Detektywem. Jest to trochę spowodowane tym, że boją się aby ta współpraca nie wydała się. Tą nieformalną nić porozumienia zepsuł także jeden z byłych Detektywów, Krzysztof R. Negowanie pracy Policji, ich umiejętności, wiedzy oraz wchodzenie z butami w śledztwa nie pomogło a wręcz zaszkodziło. 

Osobiście, udaje mi się "współpracować" z Policją w zakresie spraw związanych z poszukiwaniem osób. Ja mam płacone, żeby zajrzeć do "każdej miejscówki" a Policja ma dostęp do operatora telefonii komórkowej, itp. Oczywiście, to nie jest tak, że ktoś mi "sprzedaje" informacje służbowe. To bardziej ja przekazuję zdobyte informacje. W zamian mam sukces w postaci znalezienia osoby. 

---------------------------------------------------

Detektywi w niektórych sprawach muszą pomagać Policji. Nie widzę innej możliwości aby działać skutecznie - skutecznie dla klienta, który przecież płaci za usługę duże pieniądze. 

Jednak, jak w życiu, nie warto pouczać Policji. Policja ma swoje procedury. Nie może działać bez podstaw prawnych. Oczywiście, zdarzyło mi się trochę tupnąć nóżką ale to tylko wtedy, gdy widzę, że jakiś Policjant faktycznie nie wykonuje swoich obowiązków. 

----------------------------------------------------

Zapraszam do skorzystania z moich usług detektywistycznych. Wstępnych informacji, w tym tych o cenniku usług detektywistycznych udzielam telefonicznie.

Tel. 502 492 132, detektyw502492132@gmail.com

Prywatny Detektyw Warszawa Krzysztof M. Były pracownik Komendy Głównej Policji, wykształcenie prawnicze. 

Działam na terenie całej Polski i w wybranych krajach UE. 

"Krzysztof Rutkowski, który został aresztowany pod domniemanym zarzutem działania w mafii paliwowej, mówi wprost, że on, tak jak wielu jego kolegów po fachu, chciałby mieć uprawnienia czyniące z biura detektywistycznego prywatną policję. Dlatego prywatni detektywi nie tylko wdziewają mundury przypominające brygady antyterrorystyczne lub policyjne, ale zachowują się jakby naprawdę byli funkcjonariuszami policji."

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Damian Petrow Detektyw kontakt do Petrov Detektyw - ludzie szukają kontaktu do Detektywa Petrowa. :)

Stary artykuł: Detektywi o zdradach - Detektyw Krzysztof M.

Ile kosztuje dzien pracy agencji detektywistycznej, Cennik usług detektywistycznych, Stawki pracy detektywa.