Jak sprawdzić kontrahenta - Detektyw Warszawa radzi.

 Jak sprawdzić kontrahenta?, Jak sprawdzić wiarygodność kontrahenta? Wywiad gospodarczy - Prywatny Detektyw Warszawa radzi.

Szybki kontakt w celu weryfikacji kontrahenta czy też sprawdzenia firmy:

Prywatny Detektyw z licencję od 2006r - Krzysztof MATYSZCZAK, tel 502 492 132

-----------

Początki mojej pracy detektywistycznej to głównie była windykacja należności, w tym poszukiwanie dłużników oraz ich majątków. Ustalałem także dane, które pozwalały na twarde negocjacje w spłacie zadłużenia. Oczywiście, wszelka windykacja miała prawny charakter i nie musiała być prowadzona w sposób siłowy. Prowadziłem też wiele spraw sądowych dla moich klientów.

Widziałem, jak wielu moich klientów potraciła środki finansowe bo nie zajmowała się weryfikacją/sprawdzaniem swoich kontrahentów.

Ci niestety nie zawsze byli uczciwy a wręcz brali towar z zamiarem nie zapłacenia za niego. Większość wyłudzeń to nie były majstersztyki złodziejstwa. 

----------

Wstępne sprawdzanie kontrahenta:

I. Weryfikacja wpisu do ewidencji działalności oraz KRS. Warto skupić się na tym, kiedy działalność wystartowała oraz jaki jest kapitał spółki. Spółka, która powstała parę dni z kapitałem 5 tysięcy powinna wzbudzić szczególną ostrożność. 

II. Sprawdzenie adresu firmy. "Wujek google" może pomóc. Nie zawsze trzeba będzie jechać na miejsce.

III. Biała lista podatników VAT  - https://www.podatki.gov.pl/wykaz-podatnikow-vat-wyszukiwarka

IV. Sprawdzenie pozwoleń, koncesji, itd. W przypadku działalności detektywistycznej, każda firma musi uzyskać wpis do rejestru prowadzonego przez MSWiA. 

V. Weryfikacja certyfikatów/branżowych nagród. Wielu przedsiębiorców stara się bardzo szybko budować swoją markę zdobywając tzw. certyfikaty typu "Dobra Firma", "Firma Godna Zaufania", "Orły Biznesu".  Niektóre te certyfikaty  przyznawane są za nieposzlakowaną opinię w Internecie wśród klientów i kontrahentów i wymagają opłaty - zakupu materiałów reklamowych. Nie chcę oceniać takiego podejścia do biznesu bo to nie moja sprawa. Chcę mieć certyfikat i go kupuje ? Ok. Taki biznes 

VI. Sprawdzenie opinii o kontrahencie w internecie. Są różne fora, portale czy wizytówki w sieci internetowej, gdzie opisuje się nieuczciwych klientów i kontrahentów. Oczywiście, trzeba do tego podejść bardzo wnikliwie. Nie zawsze tego typu opinie są rzetelne i odzwierciedlają stan faktyczny. W przypadku, gdy Twój kontrahent działa w branży usług przewoźniczych to dobrym źródłem mogą być fora transportowców. 

VII. Uzyskaj kopie akt sądowych (KRS). Są firmy, które odpłatnie dostarczają kopii akt - warto zainwestować. 

VII. Płatne rejestry długów i informacji gospodarczej: Krajowy Rejestr Długów, Biuro Informacji Gospodarczej Info Monitor (BIG Info Monitor), Rejestr Dłużników ERIF Biuro Informacji Gospodarczej, KBIG – Krajowe Biuro Informacji Gospodarczej, Krajowa Informacja Długów Telekomunikacyjnych

VIII. Zaświadczenia z ZUS i US o niezaleganiu. 

To oczywiście tylko taka wstępna lista. Wszystkie powyższe czynności oraz inne możesz polecić Agencji Detektywistycznej, która posiada doświadczenie w weryfikacji kontrahentów.

Zapraszam - Detektyw Krzysztof, tel 502 492 132, detektyw502492132@gmail.com

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Damian Petrow Detektyw kontakt do Petrov Detektyw - ludzie szukają kontaktu do Detektywa Petrowa. :)

Stary artykuł: Detektywi o zdradach - Detektyw Krzysztof M.

Ile kosztuje dzien pracy agencji detektywistycznej, Cennik usług detektywistycznych, Stawki pracy detektywa.