Detektyw Cyberprzestępczość. Uwaga na oszustów.

Detektyw Cyberprzestępczość. Uwaga na oszustów !!!!! Detektywi Cyberbezpieczeństwo. Detektyw wykrywanie przestępstw. Detektyw skuteczne namierzanie sprawców przestępstw internetowych w tym wyłudzeń bankowych. Detektyw CyberSecurity.

Uważaj zanim skorzystasz z oferty biura detektywistycznego w kwestiach przestępstw internetowych!!! 

Jako doświadczony Detektyw, sprawdzam i kontroluje swoją konkurencję. To złota zasada, nie tylko w branży usług detektywistycznych. 

Ze szczególną starannością zbieram informacje na temat pewnego Prywatnego Detektywa, który kiedyś wykonywał usługi detektywistyczne ale jego firma nie miała wpisu do rejestru MSWiA. Zgłaszali się do mnie pokrzywdzeni klienci niby profesjonalnej agencji detektywistycznej. 

Ktoś nazwie go "Detektyw oszust"? Tak. To właściwe określenie. Jeśli nie masz wpisu a działasz jako agencja, to oszukujesz. No dobrze, można powiedzieć to delikatniej: "wprowadzasz w błąd klienta" ale taki błąd kosztuje klienta kilka a nawet kilkanaście tysięcy. 

W końcu firma Detektywa uzyskała wpis ale nie zaprzestała różnych dziwnych praktyk. 
Osobiście czekam na finał kilku spraw prowadzonych wobec tego Detektywa, w tym jednej, gdzie może wyrok zapadnie już w połowie lutego tego roku. Detektyw przyjął duże pieniądze, zapomniał wystawić FV, udawał że zrobi cos co nie było do zrobienia i popijał drinki za kasę klienta. Można? 

Teraz ów Detektyw udaje, że jest specjalistą od cyberbezpieczeństwa. Oferuje skuteczną pomoc w namierzaniu sprawców, gdzie problem mają nawet wydziały do spraw cyberprzestępczości w Komendach Policji.  

Jakie przestępstwa internetowe występują?
- oszustwa nigeryjskie,
- kradzież tożsamości,
- kradzież pieniędzy z kont bankowych (bankowość elektroniczna),
- wszelkie ataki hakerskie,
- fałszywe ofert kupna i sprzedaży,
- wyłudzenia poprzez sms, facebook, itp,
- szantaż ransomware.

Mimo wielu ostrzeżeń, wiele kobiet daje się oszukać na "amerykańskiego żołnierza" Takowy zagaduje na portalu FB czy jakimś randkowych, rozkochuje i wyłudza pieniądze na chorą matkę, na leczenie, na możliwość otworzenie super intratnego biznesu, itd.

Pieniądze idą gdzieś w świat. "Kochanek" ginie bezpowrotnie albo jeszcze chwilę "kocha" i wyciąga kolejną kasę. 

Inne sprawy to wyłudzenia przy ofertach kupna lub sprzedaży, obecnie popularne w serwisie OLX.
Sprzedający dostają np fałszywe kopie przelewów albo linki do wyłudzania pieniędzy. 

To nie są łatwe sprawy do wykrycia. Zazwyczaj Policji nic nie udaje się zrobić mimo posiadanych możliwości. 

Czy Detektyw może pomóc? W większości spraw niestety nie da rady. 

Ale po to jest ten post aby Was ustrzec przed rozpoczynaniem współpracy z Agencją Detektywistyczną, która obieca Wam złote góry w temacie cyberprzestępczości. 

Mogą zaproponować stawkę 20 tysięcy za szukanie jednego "amerykańskiego kochającego żołnierza". Kiedy ich dopytacie, okazuje się, że to tylko opłata za analizę :) :) :) Taką analizę to ja Wam zrobię za 200 zł max 1000 zł. 

Dział informatyczny Agencji Detektywistycznej to taka marketingowa podpucha. Może pomóc wykryć luki w bezpieczeństwie informatycznym, ustalić internetowe dane, wykryć wirusa, odzyskać dane ale to chyba wszystko. Inne, to zazwyczaj obietnice bez pokrycia. 

Detektywi chwalą się współpracą z Wydziałami do spraw cyberprzestępczości w Komendach Policji? Służby nie lubią Detektywów. Współpraca zazwyczaj polega na tym, że Detektyw może złożyć zawiadomienie lub przygotować takowe dla klienta. Tylko trzeba mieć dowody i dane sprawców. A o to już trudno. 


Co to jest to cyberbezpieczeństwo?

Cyberbezpieczeństwo to praktyka polegająca na ochronie komputerów, serwerów, urządzeń mobilnych, systemów elektronicznych, sieci i baz danych przed złośliwymi atakami. Jest również znany jako bezpieczeństwo technologii informacyjnej lub elektroniczne bezpieczeństwo informacji.

Cyberbezpieczeństwo ma na celu przeciwdziałanie takim zagrożeniom jak:
- cyberprzestępczość, którą obejmują pojedyncze podmioty lub grupy atakujące systemy komputerowe i bazy danych, w celu uzyskania korzyści finansowych lub spowodowania zakłóceń;
- cyberataki – często powiązane z chęcią wykradania i zbierania informacji;
- cyberterroryzm, który ma na celu wywołanie paniki, strachu i osłabienie systemów.
(Żródło: wsb-nlu.edu.pl)

Zaprasza do skorzystania z usług detektywistycznych i informatycznych. Telefon 535 440 037. Detektyw Warszawa Krzysztof Matyszczak

P.S. Mało kto wie ale posiadam średnie wykształcenie technik informatyk :) 
Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Damian Petrow Detektyw kontakt do Petrov Detektyw - ludzie szukają kontaktu do Detektywa Petrowa. :)

Stary artykuł: Detektywi o zdradach - Detektyw Krzysztof M.

Ile kosztuje dzien pracy agencji detektywistycznej, Cennik usług detektywistycznych, Stawki pracy detektywa.