czwartek, 7 czerwca 2018

Detektywi i sprzęt fotograficzny - Teleobiektywy w pracy detektywa. Czy warto aby detektyw miał lustrzankę i teleobiektyw?

Detektywi i sprzęt fotograficzny - Teleobiektywy w pracy detektywa. 
Czy warto aby detektyw miał lustrzankę i teleobiektyw?


"Aparaty z teleobiektywami - dlaczego to podstawowy sprzęt prywatnego detektywa"

Tym razem, po usłyszeniu, że pewien detektyw z kilkuletnim stażem dopiero teraz przymierza się do kupna aparatu (lustrzanki) i teleobiektywu, postanowiłem pokazać różnicę. 

Sfotografowałem ten sam obiekt (nieruchomy). Zobaczcie różnicę i pomyślcie, że obserwujecie na plaży nad Wisłą zakochaną parę, która jest w ruchu - idzie trzymając się za ręce lub całuje co chwile. 
Czy jak twierdzi wielu  detektywów, będziecie za nimi w bliskiej odległości biec i stawać, żeby wyciągnąć swój telefon? Życzę powodzenia. Jak znam z opowieści klientów i adwokatów, potem taki detektyw twierdzi, że się nie dało zrobić bo to czy tamto. 
Różnica kolosalna. 

Dziś czyściłem nasz skromny zestaw :)4 komentarze:

 1. Panie Krzysztofie, świetny sprzęt, widać że jest Pan obeznany doskonale z tematem.
  Ci detektywi, którzy proponują wykonanie zdjęć ze zleceń na zdrady telefonem komórkowym muszą mieć bajkową wyobraźnię:). To są pewnie te "gowinowe detektywy", czyli tacy co licencję zdobyli po uwolnieniu zawodu. Nagle nastąpił wysyp detektywów jak grzybów po deszczu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To fakt. Są mega bajkowi. Najgorsze, że to nie tylko "gowinowi detektywi". "Starzy" też nie mają aparatów :(.

   Usuń
  2. Panie Krzysztofie to znaczy że stykacie się Państwo ze zleceniami (bądź poprawiacie zlecenia) po ludziach, którzy chcieli realizować zadania i obserwację ludzi z telefonami komórkowymi w ręku?:).

   Usuń
  3. Oczywiście, że się stykami. I Ci "nowi" i Ci "starzy" nie zawsze mają sprzęt fotograficzny. Rola detektywa to głównie robienie dokumentacji zdjęciowej - niestety. Ja też czasami używam telefonu ale np w kawiarni, itp. Tekst niektórych detektywów, którzy chcą z nami pracować: "jak Pan dobrze wie, najlepiej zdjęcia robić telefonem komórkowym" podnosi mi ciśnienie. :)

   Usuń