Biuro Detektywistyczne MAXIMUS. Detektyw MAXIMUS

Biuro Detektywistyczne MAXIMUS. Detektyw MAXIMUS.                                                      Krzysztof Matyszczak Prywatny Detektyw.

Trochę historii ze świata branży detektywistycznej. 

Po wejściu w życie ustawy o usługach detektywistycznych, która uregulowała zasady nabywania uprawnień oraz wprowadziła wymóg posiadania licencji Prywatnego Detektywa, wiele firm musiało dostosować się do jej zapisów i uzyskać tzw. wpis do rejestru firm detektywistycznych prowadzonego przez MSWiA, błędnie określany przez wielu Detektywów jako koncesja.  

Np, w 2014 wpis uzyskało 150 firm, w 2015 - 45. Nie wszystkie zajmowały się usługami detektywistycznymi. Wiele z nich to agencje ochrony. 

Dostęp do rejestru w formie online został wprowadzony około 2015 roku. Dzięki temu, wiele klientów straciło na nieuczciwej działalności podmiotów gospodarczych, które wprowadzały w błąd, że są legalną Agencją Detektywistyczną nie mając wpisu do rejestru. 

https://www.gov.pl/web/mswia/rejestr-przedsiebiorcow-wykonujacych-dzialalnosc-regulowana-w-zakresie-uslug-detektywistycznych4

W 2016r (12 czerwca), po pozytywnym egzaminie prowadzonym przez Komendę Wojewódzką, Krzysztof Matyszczak otrzymał licencję Prywatnego Detektywa. Ówcześnie były egzaminy, które było ciężko zdać osobom spoza środowiska byłych funkcjonariuszy aparatu Państwowego. Zakres egzaminu był olbrzymi a nie było żadnych kursów, które by przygotowywały do pozytywnego zdania egzaminu. 

Na rynku istniała tylko jedna pozycja - "Licencja Detektywa. Vademecum" autorstwa dr Grzegorza Gozdór plus komentarz do ustawy tego samego autorstwa. Obecnie, nie ma egzaminu. Wystarczy ukończyć kurs na licencję, teraz nawet w formie online. 

W dniu 4 lipca 2006 Detektyw Krzysztof prowadzący działalność gospodarczą pod nazwą MAXIMUS otrzymał wpis do rejestru firm detektywistycznych MSWiA.

W 2014 r wpis został wykreślony w związku z zakończeniem działalności gospodarczej. 

Warto wspomnieć, że kwietnia 2011 działało już Kobiece Biuro Detektywistyczne FEMINA, które powstało dzięki Detektywom i pracownikom firmy MAXIMUS. 

Od początku działalności firma MAXIMUS postawiła na profesjonalne usługi detektywistyczne oraz wykonywania zdjęć, bo przecież w sądzie, nie wystarczy tylko treść. Zdjęcie lub video to bardzo dobry dowód. Firma zainwestowała w dobre aparaty z teleobiektywami. Wtedy, jak i dzisiaj nadal są Detektywi, którzy wyśmiewają robienie zdjęć a już bardziej robienie ich dobrej klasy aparatami. Cóż, nie wszyscy chcą być profesjonalistami. 

Detektyw Krzysztof przed założeniem Biura Detektywistycznego  pracował w branży wywiadu gospodarczego, poszukiwania dłużników i ich majątku oraz nabywał wiedzę w zakresie prawnej windykacji należności. 

W roku 2009 rozpoczął kolejne studia, tym razem prawnicze, na jednej z prywatnych warszawskich uczelni. Studia ukończył w 2014r. Temat pracy magisterskiej "Odpowiedzialność karna prywatnego detektywa w związku z wykonywaniem usług detektywistycznych". 

W międzyczasie, Detektyw Krzysztof zdobywał dodatkową wiedzę w zakresie podsłuchów, kamer szpiegowskich czy lokalizatorów GPS. Dziś prowadzony sklep detektywistyczny może pochwalić się ofertą tylko sprawdzonych akcesoriów. 

W dniu 12 czerwca minęło 15 lat od uzyskania licencji. W dalszym ciągu wykonuję zawód Prywatnego Detektywa, który przez wielu nieuczciwych nie jest uważany za coś wyjątkowego. A przecież Detektyw to taki nieformalny zawód zaufania publicznego. Klienci przekazują nam bardzo intymne informacje na temat swojego życia osobistego. Co będzie dalej z zawodem Detektywa. Jak ze wszystkim. Wiele nowych firm powstaje, wiele upada. Każdego roku wiele osób wyrabia sobie licencję a potem szuka pracy w tym zawodzie. 

Jeszcze mam zamiar trochę popracować w tym zawodzie ale szukam innej alternatywy, innego źródła dochodu. Póki co, nic nie mogę znaleźć ale wynika to chyba stąd, że mam dwie lewe ręce i znam się tylko na obserwacji ludzi i robieniu zdjęć :)

Biuro Detektywistyczne MAXIMUS będzie reaktywowane. Czym faktycznie będzie się zajmowało i jaki mamy cel to tajemnica. Na pewno będzie służyć klientom skutecznością, trzymając wysoki poziom usług. 

Detektyw Krzysztof Matyszczak  https://prywatnydetektyw.waw.pl/ Telefon 502 492 132 https://www.facebook.com/warszawa.detektyw

Dowody Zdrady - https://dowody-zdrady.eu/


Motto Agencji Detektywistycznej MAXIMUS - "Profesjonalizm wynika z doświadczenia"

----------------------

Inne ciekawe wpisy:

Jak wybrać detektywa? Weryfikacja detektywa. Sprawdzenie agencji detektywistycznej.


Nielegalne prowadzenie działalności detektywistycznej. Dlaczego to piętnujemy?


Detektyw bez licencji a prowadzenie działalności gospodarczej.


Detektyw Oszust. Pseudodetektywi i naciągacze. Jak wybrać Detektywa.


Dowody Zdrady a naruszenie dóbr osobistych.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Damian Petrow Detektyw kontakt do Petrov Detektyw - ludzie szukają kontaktu do Detektywa Petrowa. :)

Stary artykuł: Detektywi o zdradach - Detektyw Krzysztof M.

Ile kosztuje dzien pracy agencji detektywistycznej, Cennik usług detektywistycznych, Stawki pracy detektywa.