Efekty pracy Detektywa. Brak zapłaty za usługę detektywistyczną.

Efekty pracy Detektywa. Brak zapłaty za usługę detektywistyczną

Usługi detektywistyczne to w dalszym ciągu specyficzny rodzaj działalności. Za prowadzenie firmy detektywistycznej biorą się różne osoby, które niekoniecznie posiadają do tego wiedzę i doświadczenie. 

Niestety, szkolenia czy kursy na licencję nie wystarczą aby być skutecznym Prywatny Detektywem. Kurs to tylko formalny wstęp do bycia dobrym Prywatnym Detektywem. Doświadczenie zdobywa się latami. 

Jakie zlecenia obsługuje Detektyw?

Przede wszystkim chodzi o zbieranie dowodów na zdradę. To 70 procent zleceń detektywistycznych w każdej Agencji Detektywistycznej. Do tego dochodzą ustalenia danych czy sprawy związane z pracownikami lub gospodarcze. 

Co oczekują klienci Agencji Detektywistycznych w Warszawie?

Przede wszystkim efektów pracy Detektywa. Te efekty, to np: zdjęcia, nagrania czy kopie dokumentów. 

Czy Detektyw może z góry zapewnić efekt?

Wielu Prywatnych Detektywów obiecuje złote góry. Przedstawiają opisy tego co oni mogę lub co mogą ich informatorzy lub grupa osób z którymi rzekomo współpracują. 

Spotkałem wielu takich bajkopisarzy i nadal oni funkcjonują na rynku firm detektywistycznych. 

Niestety, wielu klientów chce rzeczy niemożliwych. Z góry wiadomo,że są nie do uzyskania. Na takich klientach tacy cwani Detektywi żerują. Biorą duże pieniądze, nic robią bo nic nie da się zrobić a często jeszcze w międzyczasie żądają dodatkowych opłat. 

Od długiego czasu toczy się postępowanie przed Sądem Rejonowym w Oleśnicy przeciwko Detektywowi, który właśnie tak postąpił. Wziął sprawę z góry skazaną na porażkę. Udawał, że pracuje. Żądał zwiększenia wynagrodzenia. Póki co, sprawa w Sądzie nie jest zakończona. Być może klientowi uda się udowodnić, że Detektyw nic nie zrobił. 

Detektyw, miał nazwijmy to "dziwną" zasadę prowadzenia działalności. Nie miał uprawnień do prowadzenia Agencji Detektywistycznej a gdy je zdobył to co chwila zawieszał działalność w ewidencji a jak "złapał" klienta to odwieszał. Więcej nie mogę napisać.

Mimo wszystko, dobry Detektyw nie powinien obiecywać efektu, tym bardziej w sprawach, gdzie zbiera informacje lub prowadzi obserwację. Czy można z góry założyć, że dana osoba zdradza? Można mieć podejrzenia. Można także to wiedzieć ale do zrobienia zdjęć dokumentujących ten fakt, to jeszcze długa droga. 

Inaczej wygląda sprawa z ustalaniem danych. Wiadomo jest, że Detektywi poszukują adresu zamieszkania czy ustalają dane po numerze telefonu. 

Tu w pewnym sensie można zapewnić efekt ale też nie zawsze. Z praktyki wiem, że może się okazać, że poszukiwania osoba nie żyje albo nie ma na siebie nieruchomości tylko na babcię. Co wtedy? Brak efektu pracy Detektywa?

Warto czytać umowy podsuwane do podpisu przez biuro detektywistyczne. 

U nas mają Państwo możliwość przeczytania umowy przed podpisaniem. Wysyłamy ją na e-mail i oczekujmy pytań. Wyjaśniamy wszystko przed spotkaniem. 

Co mówi prawo o efektach umowy detektywistycznej?

Zgodnie z art. 750 k.c. przepisy o zleceniu stosuje się odpowiednio do umów oświadczenie usług, które nie są regulowane innymi przepisami. Zatem do umów oświadczenie usług detektywistycznych w sprawach nieuregulowanych stosujemy odpowiednio przepisy art. 735-751 k.c.

Umowa o usługi detektywistyczne, tak jak umowa zlecenia, jest umową starannego działania. A zatem celem umowy o usługi detektywistyczne nie jest osiągnięcie konkretnego rezultatu, lecz samo podjęcie czynności zmierzających w tym kierunku.

II Ca 9/20 - Wyrok Sądu Okręgowego w Piotrkowie Trybunalskim
Pozwany R. B. wraz z małżonką oczekiwali od powoda osiągnięcia konkretnego celu, to jest wykazania i udokumentowania, że R. W. w sposób nieprawidłowy opiekuje się małoletnim synem W. (pozostawia go bez opieki), a także że nadużywa alkoholu, narkotyków oraz trwoni pieniądze na hazard. Powód zgodnie z umową podjął obserwację R. W. oraz jego syna. Obserwacji nie dokonywał codziennie, by jak twierdził nie zostać zauważony przez osobę obserwowaną. Udał się zgodnie z sugestią pozwanego na wieś w poszukiwaniu małoletniego W. i tam również dokonał obserwacji ustalając, iż małoletni przebywał pod opieką prababci. W czasie prowadzonej obserwacji powód faktycznie nie uzyskał informacji, jakich oczekiwał pozwany. Jednak nie oznacza to, że nie wykonał umowy. Wszystkie informacje, które uzyskał powód o osobie obserwowanej zostały przekazane w sprawozdaniu. Jeszcze raz należy podkreślić, że celem umowy było zbieranie informacji o osobach, a nie uzyskanie konkretnych "dowodów". Gdyby podczas wykonywania zlecenia detektyw zebrał inne informacje, z pewnością znalazłyby one odzwierciedlenie w sprawozdaniu.

Zapraszam do skorzystania z naszych usług detektywistycznych. 
Detektyw Warszawa Krzysztof Matyszczak, tel 502 492 132 https://prywatnydetektyw.waw.pl/

Współpraca z Kobiece Biuro Detektywistyczne FEMINA - 
Tworzymy markę Detektywi Warszawa Dowody Zdrady - https://dowody-zdrady.eu/


---------------------------------------------
Inne wpisy:

Nielegalne prowadzenie działalności detektywistycznej. Dlaczego to piętnujemy?

Detektyw Oszust. Pseudodetektywi i naciągacze. Jak wybrać Detektywa?

Detektyw bez licencji a prowadzenie działalności gospodarczej.


Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Damian Petrow Detektyw kontakt do Petrov Detektyw - ludzie szukają kontaktu do Detektywa Petrowa. :)

Stary artykuł: Detektywi o zdradach - Detektyw Krzysztof M.

Ile kosztuje dzien pracy agencji detektywistycznej, Cennik usług detektywistycznych, Stawki pracy detektywa.