Detektyw oszust. Detektyw naciągacz.

Detektyw oszust. Detektyw naciągacz. Nielegalny Detektyw. Testowanie wierności czy preparowanie dowodów?

5 listopada 2021 r zostałem poproszony przez portal WP o kilka słów opinii na temat Testerów Wierności.

https://dowody-zdrady.blogspot.com/2021/11/testowanie-wiernosci-czy-preparowanie.html

Wyraziłem swój pogląd, że jest to nieetyczne a ponad to, znam firmy detektywistyczne, które zajmowały się i zajmują testowaniem wierności w taki sposób, że preparują dowody zdrady dla klienta.

Druga forma działalności niektórych Agencji Detektywistycznych to tzw. udawanie, że coś robią. 

Jak to wygląda? Do Biura Detektywistycznego zgłasza się klient, który chce ustalenia czy informacje, które z góry wiadomo, że nie uda się pozyskać. Co robi Detektyw naciągacz ? OBIECUJE ZŁOTE GÓRY !!!!!. Często w takim wypadku, klient płaci dużą zaliczkę a po tygodniu lub dwóch Detektyw prosi o dopłatę, bo ma jeszcze większe możliwości ale to kosztuje proszę Pani czy Pana. Ilu takich klientów zostało naciągniętych ? Masa. Przed Sądem w pewnej miejscowości pod Wrocławiem trwa proces wobec jednego z Prywatnych Detektywów o takie zachowanie. Detektyw, bodajże po dwóch latach procesu wystawił fakturę na usługę detektywistyczną i zgłosił ją do urzędu skarbowego. Dziwne ? Nie. Takie zachowanie są nagminne. Cóż, kasa. Nie liczy się profesjonalizm. 

Jak powinno wyglądać profesjonalne podejście do klienta Biura Detektywistycznego ? Nie wiem. Napiszę jak wygląda to w mojej pracy detektywistycznej. 

Przykład z wczoraj. Państwo B. przychodzą na rozmowę do siedziby mojego biura w Warszawie. Mają proces z Panem A o kwestie związane z ..... . Udało im się pozyskać wiedzę, że Pan A ma problemy z prawem i toczą się wobec niego postępowania sądowe, itp. Chcą wiedzieć jakie ma problemy z prawem oraz czego dotyczą postępowania. Co robię. Odmawiam. Bo nie ma szans na pozyskanie takich informacji. Co zrobiłby inny Detektyw? Obiecał, że się dowie ale to będzie kosztować 15 tysięcy. 

Aby osłodzić smutek moich klientów, dodatkowo doradzam im wskazując błędy, które mają w procesie z tym Panem. To wszystko. Czy biorę zapłatę za taką poradę? Tak. To moja wiedza, to moje 15 lat doświadczenia i jakaś tam wiedza ze studiów prawniczych. 

Wracając do kwestii naciągania a nawet oszukiwania przy testowaniu wierności, to na tym polu można napisać książkę. Mam dużą wiedzę o pewnym Detektywie, który także działa w Warszawie o jego "grzeszkach" w tej materii. Ów Detektyw udawał kiedyś, że ma Agencję Detektywistyczną. Oczywiście tylko w internecie, bo de facto działał nielegalnie bez wpisu do MSWiA. 

Nie tylko on ale inni także. Nie chcę wymieniać nazw firm detektywistycznych ale teraz przychodzi mi do głowy taka Agencja Detektywistyczna w Warszawie, która nie miała wpisu a Detektywi licencji, która obecnie zajmuje się szkoleniem kandydatów na licencję Prywatnego Detektywa. 

Reasumując. Nie moja sprawa. Chcesz stracić pieniądze? Masz do tego prawo. 

Z mojej strony nie mogę obiecać, że nie nazwę kolejnego Detektywa oszustem. W szczególności, gdy działa bez licencji lub bez wpisu a jeśli ma już uprawnienia, to gdy udaje, że pracuje. 

----------

Inne wpisy, które mogą Was zaciekawić:

Detektyw Oszust. Pseudodetektywi i naciągacze. Jak wybrać Detektywa https://prywatnydetektyw.blogspot.com/2021/04/detektyw-oszust-pseudodetektywi-i.html

Jak wybrać Detektywa w Warszawie?

Detektyw Warszawa Krzysztof Matyszczak. Telefon 502 492 132

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Damian Petrow Detektyw kontakt do Petrov Detektyw - ludzie szukają kontaktu do Detektywa Petrowa. :)

Stary artykuł: Detektywi o zdradach - Detektyw Krzysztof M.

Ile kosztuje dzien pracy agencji detektywistycznej, Cennik usług detektywistycznych, Stawki pracy detektywa.