Jasnowidz czy Detektyw? Opinia jasnowidz Jackowski

Jasnowidz czy Detektyw? Czy jasnowidz jest konkurencją dla detektywistyki ? Jasnowidz Jackowski z Człuchowa. Opinia. 

Moje doświadczenie detektywistyczne to także poszukiwanie osób oraz rozwiązywanie różnych spraw karnych. 

Moi klienci chwytają się różnych sposobów aby dowiedzieć się czegokolwiek o swoich bliskich. 

Okazuje się, że korzystają z jasnowidzów, w tym chyba najpopularniejszego w Polsce, Jasnowidza Jackowskiego z Człuchowa. 

Czy to jest złe? Nie jest. Tylko czy ma to jakiś sens? Czy faktycznie jasnowidze to osoby mające nadprzyrodzoną moc?

Jak podaje https://wydarzenia.interia.pl/tylko-u-nas/news-rzecznik-kgp-skutecznosc-jasnowidzow-w-granicach-bledu,nId,908845 :


"- Z analizy przeprowadzonej w 2000 roku wynika, że skuteczność jasnowidzów jest liczona w granicach błędu statystycznego - mówi inspektor Mariusz Sokołowski, rzecznik prasowy Komendanta Głównego Policji."

"Inspektor dr Mariusz Sokołowski, rzecznik KGP: - Tak. Osobiście nie znam żadnego przypadku, w którym jasnowidz pomógłby policji. Wiem natomiast o wielu sytuacjach, kiedy wskazówki przekazane policji przez jasnowidza nijak miały się do rzeczywistości i wcześniejszych ustaleń śledczych.""Marek Jeleniewski, który zetknął się z działalnością Jackowskiego, nazwał go na łamach prasy "mitomanem, oszustem i medialnym cwaniakiem”. Jego zdaniem, Jackowski działa według schematu i umiejętnie wykorzystuje dramaty rodzin szukających najbliższych, a tabloidy zapewniają mu klientów"

W 2004 Jackowski został zaproszony do testów swoich umiejętności w kontrolowanych warunkach przez Fundację Jamesa Randiego. Niestety jasnowidz stwierdził, że zaproponowane mu warunki są „niepoważne” i zakwestionował bezstronność fundacji. Sopockie Towarzystw Naukowe zaproponowało Jackowskiemu w 2010 roku badanie zdolności. Testy miały polegać na odgadywaniu miejsca pobytu osób biorących udział w eksperymencie. Z korespondencji miedzy Towarzystwem a Jackowskim można się dowiedzieć, że jasnowidz wyraził wstępne zainteresowanie, ale pod warunkiem przebadania w pierwszej kolejności jego historycznych dokonań. Z punktu widzenia wiarygodności takich badań nie było to możliwe. Współpraca nie doszła do skutku. (https://www.alfatronik.com.pl/info/jasnowidz-alternatywa-dla-detektywa/ "Jasnowidz alternatywa dla Detektywa")
 
Wracając do moich doświadczeń, mogę stwierdzić, że zazwyczaj jasnowidz trochę żeruje na nieszczęściu osób. 

Czy korzystać z jasnowidza? Odpowiedź pozostawiam klientom naszej agencji detektywistycznej. Sam osobiście bym nie skorzystał. Pieniądze wyrzucone w błoto. 

A jeśli chodzi o koszty jasnowidza z Człuchowa, czyli ile bierze jasnowidz Jackowski za poszukiwanie osób to w artkule https://nowosci.com.pl/krzysztof-jackowski-jasnowidz-z-czluchowa-oto-jego-stawki-jak-pomaga-ile-bierze-za-poszukiwanie-zaginionych-czy-jest-skuteczny/ga/c15-14946062/zd/43116786 twierdzi on, że:

"- Naturalnym jest, że najpierw liczą na policję. Gdy tej nie udaje się odnaleźć osoby zaginionej, szukają pomocy u prywatnego detektywa. Ci jednak potrafią wysoko się cenić. Detektyw o chyba najbardziej znanym w Polsce nazwisku, ten bardzo "medialny", bierze za swoje usługi od 10 tysięcy złotych wzwyż. Wiem to od swoich klientów - mówi Krzysztof Jackowski "Nowościom".

"Gdy poszukiwania detektywistyczne nie przynoszą efektów, zrozpaczeni ludzie zgłaszają się do jasnowidza z Człuchowa - jako do ostatniej już instancji. Jackowski podkreśla, że jego stawka za wizytę jest niezmienna od lat. I taka sama w przypadku sprawy prostej, jak i skomplikowanej. To, ile wołają za swoje usługi prywatni detektywi i inni jasnowidzący, pozostawia bez komentarza. - To obciąża ich sumienie. Nie moje - podkreśla."

Cóż, każdy chwali swoje podwórko. Detektyw to też nie jest 100 procent szansy na znalezienie osoby zaginionej. 

Detektyw Warszawa Krzysztof Matyszczak. Detektyw poszukiwanie osób zaginionych

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Damian Petrow Detektyw kontakt do Petrov Detektyw - ludzie szukają kontaktu do Detektywa Petrowa. :)

Stary artykuł: Detektywi o zdradach - Detektyw Krzysztof M.

Ile kosztuje dzien pracy agencji detektywistycznej, Cennik usług detektywistycznych, Stawki pracy detektywa.