Łowca nastolatek z Sopotu skazany na 15 lat więzienia.

Łowca nastolatek z Sopotu skazany na 15 lat więzienia.

Na 15 lat więzienia został skazany Krystian W., określany przez media jako "łowca nastolatek", przez sąd w Wejherowie m.in. za przestępstwa seksualne wobec nastoletnich i nieletnich dziewcząt. Były szef Zatoki Sztuki w Sopocie – Marcin T. usłyszał wyrok 6 lat więzienia (Źródło: PAP).

Krystianowi W. prokurator zarzucił popełnienie 65 przestępstw. 40 z nich dotyczy przestępstw przeciwko wolności seksualnej na szkodę 33 pokrzywdzonych. Pięć pokrzywdzonych w chwili czynów nie miało ukończonych 15 lat, 20 było niepełnoletnich. (Źródło: Radio Gdańsk).

JAK "DZIAŁAŁ" KRYSTEK?

„Krystek” miał działać na terenie Trójmiasta i województwa pomorskiego w latach 2006-2015. Według śledczych wabił nastolatki ofertą pracy. Później wykorzystywał je seksualnie, wszystko nagrywał telefonem i szantażował upublicznieniem kompromitujących nagrań czy zdjęć. Krystian W. w tym samym procesie odpowiadał też za oszustwa, wyłudzenia, składanie fałszywych zeznań i zastraszanie świadków. Z kolei Marcin T., który został skazany na sześć lat więzienia, odpowiadał za popełnienie pięciu przestępstw przeciwko wolności seksualnej. Cztery zarzuty dotyczą obcowania płciowego z małoletnimi, w tym z jedną poniżej 15. roku życia, w zamian za korzyści majątkowe. (Źródło: Radio Gdańsk).

Łowcy nastolatek. Sprzedaż dziewyczn i sieć tajemnic w Sopocie.

O sprawie donosiły media. https://archiwum.tvn24.pl/magazyn-tvn24/274/tvn24.pl/magazyn-tvn24/%2C274%2C4810.html

ZARZUTY DLA SZEFA ZATOKI SZTUKI.

Poza Krystianem W. na ławie oskarżonych zasiadł Marcin T. Odpowiadał on za popełnienie pięciu przestępstw przeciwko wolności seksualnej. Cztery zarzuty dotyczą przestępstwa obcowania płciowego z małoletnimi, w tym z jedną poniżej 15. roku życia, w zamian za korzyści majątkowe; jeden dotyczy przestępstwa doprowadzenia małoletniej pokrzywdzonej do obcowania płciowego przy wykorzystaniu jej stanu bezbronności. Do czynów tych dochodziło w latach 2011-2014 na terenie Pucka i Sopotu.

W toku postępowania przygotowawczego wobec Marcina T. prokurator zastosował środki zapobiegawcze w postaci poręczenia majątkowego w kwocie 30 tysięcy złotych oraz dozoru policji i zakazu zbliżania się do pokrzywdzonych.

POZOSTALI OSKARŻENI

Kolejne trzy osoby objęte aktem oskarżenia to Jakub K., Krzysztof L. i Sebastian Ż.

Jakubowi K. prokurator zarzucił kilkukrotne obcowanie płciowe z małoletnią pokrzywdzoną poniżej 15. roku życia, w tym z wykorzystaniem jej stanu bezradności wynikającego z wypitego alkoholu. Odpowie on także za przestępstwo przywłaszczenia pieniędzy na szkodę innej pokrzywdzonej.

Krzysztof L. został oskarżony o nakłanianie pokrzywdzonej do składania fałszywych zeznań w toku postępowania przeciwko Krystianowi W. oraz oszustwo na szkodę towarzystwa ubezpieczeniowego.

Natomiast Sebastian Ż. został oskarżony o utrudnianie postępowania prowadzonego przeciwko Krystianowi W. poprzez podżeganie pokrzywdzonych do zmiany zeznań. Odpowie on także za popełnienie dwóch przestępstw udzielenia pomocy Krystianowi W. oraz Krzysztofowi L. do popełnienia przestępstwa oszustwa na szkodę towarzystw ubezpieczeniowych oraz popełnienie przestępstwa oszustwa na szkodę towarzystwa ubezpieczeniowego.

WYROK NA KRYSTKA I POZOSTAŁYCH

Sąd Rejonowy w Wejherowie uznał Krystiana W. winnym popełnienia 63 zarzuconych mu przestępstw, za które wymierzył oskarżonemu karę łączną 15 lat pozbawienia wolności. Orzekł również 5 letni zakaz zbliżania się i kontaktowania się z pokrzywdzonymi oraz dożywotni zakaz zajmowania wszelkich stanowisk, wykonywania wszelkich zawodów albo działalności związanych z wychowaniem, edukacją, leczeniem małoletnich lub z opieką nad nimi. Na rzecz pokrzywdzonych Sąd orzekł zadośćuczynienie.

Nadto orzekł łączną karę grzywny w wysokości 400 stawek dziennych ustalając wysokość jednej stawki na kwotę 30 złotych, jak również obowiązek naprawienia szkody majątkowej.

Marcina T. Sąd uznał winnym popełnienia zarzuconych mu przestępstw, za które wymierzył oskarżonemu karę łączną 6 lat pozbawienia wolności. Nadto orzekł 10 letni zakaz zajmowania wszelkich stanowisk, wykonywania wszelkich zawodów albo działalności związanych z wychowaniem, edukacją, leczeniem małoletnich lub z opieką nad nimi, oraz 5 letni zakaz zbliżania się
i kontaktowania się z pokrzywdzonymi. Na rzecz pokrzywdzonych Sąd orzekł zadośćuczynienie.

Jakuba T. Sąd uznał winnym popełnienia zarzuconych mu przestępstw, za które wymierzył oskarżonemu łączną karę 2 lat pozbawienia wolności. Orzekł również 5 letni zakaz kontaktowania się z pokrzywdzoną.

Krzysztofa L. Sąd uznał winnym popełnienia zarzuconych mu przestępstw, za które wymierzył łączną karę 1 roku i 3 miesięcy pozbawienia wolności. Orzekł karę grzywny w wysokości 100 stawek dziennych, ustalając wysokość jednej stawki na kwotę 50 złotych oraz obowiązek naprawienia szkody majątkowej.

Sebastiana Ż. Sąd uznał winnym popełnienia zarzuconych mu przestępstw, za które wymierzył oskarżonemu łączną karę 1 roku i 10 miesięcy pozbawienia wolności. Orzekł karę grzywny w wysokości 100 stawek dziennych, ustalając wysokość jednej stawki na kwotę 50.

Wyrok jest nieprawomocny. (Źródło: Radio Gdańsk)
TAGI: krystek, afera, trójmiasto, zatoka sztuki, łowca nastolatek z Sopotu

Źródło zdjęcia: ONET

Detektyw Krzysztof Matyszczak

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Damian Petrow Detektyw kontakt do Petrov Detektyw - ludzie szukają kontaktu do Detektywa Petrowa. :)

Ile kosztuje dzien pracy agencji detektywistycznej, Cennik usług detektywistycznych, Stawki pracy detektywa.

Biuro Lampart opinia w sprawie Magdaleny Żuk - Niegodna reklama? Brak profesjonalizmu?